понедельник, 25 февраля 2008 г.

Вітчизняна журналістика як завжди "підкачала"

Отримав на руки "свіжий" номер українського "Профілю" (прошу не плутати з лєонтієвським Дер Шпігєлєм Пррфілєм). Відкриваю матеріал "Мир на грани Косово" Ольги Реки. Відповідно заголовку тема присвячена проблемі самопроголошення незалежності Косово. Не буду торкатись матеріалу, бо зміст сподобався (хоча багато "букфф" і мало фактів+акцент в основному на ООН та резолюції 1244, тобто як завжди повністю тема не розкрита). Але на стор. 12-13 звернув увагу на лінію розвитку історії краю і бачу дату "1975 - по новой Конституции Югославии Косово получает права широкой автономии". Перевірив в джерелах, і точно, дата неточна, бо Конституцію було прийнято 22 січня 1974 року. Хіба важко було ще раз перевірити дати? Обурений, я написав в редакцію листа:
"Шановна редакцію.
Ваш журнал «Профіль» позиціонує себе як видання високої якості, відповідальності, точності. Але, чи не соромно вам робити брутальні помилки. У статті «Мир на грани Косово» на сторінках 12-13 у вас представлена «історична лінія» історії краю Косово та Метохія, де вказано, що у 1975 році за новою Конституцією СФРЮ край отримав право широкої автономії. Хоча насправді ця Конституція була прийнята у 1974 році
http://www.sovetika.ru/sfrj/konst.htm
Сподіваюсь, що ви звернете увагу на це зауваження і більше не робитиме таких помилок".


Чекаю на відповідь

"Клубна" елітарність - обмеженість обмежених

Наштовхнувся у березневому номері "РБК" на статтю про елітарні московські нічні клуби під назвою "Ярмарка гламура". Автори матеріалу розкривають столичну специфіку формування відвідувачив мажорних закладів "Третього Риму". "... для того чтобы зажигать в наиболее раскрученных местах, мало быть просто обеспеченным - надо быть "в формате"... С самого начала рынок четко обозначил свою претензию на элитарность".Завжди дивувало і дивує підміна поняття "еліта" та "елітарність". Як на мене, то національна еліта – аристократія, каста кращих «синів вітчизни», що заслужили своїми подвигами, прагненнями; копіткою роботою, відкриттями і досягненнями; особистими жертвами в ім'я інтересів і потреб нації, це звання. Але, на жаль, постсовковий, плебейський погляд сформулював у розумах людей переконання, що еліта - це вагомий банківський рахунок, одяг від кутюрьє, авто від 100 тис. у.о. (перелік можна продовжувати).Таке бачення "еліти" шкидливо впливає на молоде покоління, яке хоча увійти у клуб під назвою "Елітарність" не завдяки своїм досягненням (науковим, професійним, творчим тощо), а через "тусовку у моднявому клубі". Тому ми і маємо що нами керують не вчені та високопрофесійні фахівці, а "мажори" із елітарного клубу.

Динамо несет убытки

Чистый убыток ОАО Футбольный клуб Динамо (Киев) по итогам 2007 года составил 42,877 млн грн, что на 24,1% превышает аналогичный показатель 2006 года.
http://news.bigmir.net/article/sport/24018/

Цікаво як клуб може бути прибутковим, коли безграмотна трансферна політика, нульовий результат, маркетинг та мерчендайзінг взагалі на примітивному рівні.
В нормальних розвинутий країнах будь який клуб має мережу фірмових крамниць, цілу індустрію та інфраструктуру. А у нас – один захудалий магазинчик десь в підвалі на стадіоні ім.. Лобановського де крім банальних роз, футболок, ручок та наліпок нічого іншого купити не можна. Знову наводжу приклад іноземців, де продається все – починаючи від постелі до шпалер любимого клубу (навожу пару посилань на крамницю та перелік товарів не самого потужного клубу Англії http://www.exosports.net/catalog/index.php/cPath/89 http://www.soccerbox.com/westhamunitedshop/ http://www.kitbag.com/stores/kitbag_4_5/football/default_westham.aspx ).
Коли зовсім не проводиться робота з фанами, вони не беруть участі у житті команди, не впливають на її рішення – коротше вважаються за худобу, яка приходить на стадіон.

Керівництво ДК позиціонує себе як європейський клуб, навіть, європейський гранд. Мабуть десь у далекому 1999-2000 рр. Ми мали моральне право так себе називати. Але тепер рідне «Динамо» на рівне європейського середняка, який може іноді «вибухнути» і забрати очки у гранда, має більш-менш середню інфраструктуру, вельми посередню школу-інтернат та стадіон.

Моє бачення таке – що крім того, що ДК має залишити банда Суркіса, треба перебудувати команду на європейський зразок (взяти за приклад Реал М або Барсу), де головні акціонери – вболівальники, які один раз на 2-5 років обирають президента клубу.

суббота, 23 февраля 2008 г.

Створив собі блог

Вирішив створити собі акаунт на найпоширеному ресурсі. Сподіваюсь, що матиму багато знайомих і френдів. Запрошую до себе.